Sublimacja

Technologia znakowania artykułów reklamowych polegająca na przejściu tuszu sublimacyjnego z wydruku na specjalnym nośniku w strukturę wybranych materiałów lub innych odpowiednich podłoży za pomocą prasy termotransferowej  lub wypalania w piecu ceramicznym.

Ta metoda doskonale sprawdza się w przypadku serii krótkich jak u dużych nakładów. Sublimacja to prosta i wydajna technika wykonywania wysokiej jakości nadruków, która polega na wtapianiu barwnika w poliestrowe włókna koszulki lub w ceramikę pokrytą poliestrem. W wyniku tego otrzymujemy wysokiej jakości trwały obraz, który nie blaknie, nie schodzi, nie pęka ani się nie spiera. W tym przypadku uzyskujemy jaskrawe odcienie kolorów.
Nadruk sublimacyjny w standardzie drukowany jest w pełnym kolorze CMYK.

Metoda ta posiada pewne ograniczenia, mianowicie pozwala na wykonanie nadruku tylko na zewnętrznej części kubka (bez ucha i miejsc wokół niego), a w przypadku odzieży tylko na białych lub jasnych materiałach poliestrowych.

W efekcie uzyskujemy wielokolorowe nadruki w jakości fotograficznej odporne na pranie, zmywanie, ścieranie czy warunki atmosferyczne.

Cennik nadruku na odzieży – sublimacja:

Cennik nadruku na odzieży - sublimacja.

* – np. sportowa koszulka ze 100% poliestru; nadruk nie będzie wyczuwalny palcami gdyż kolory wnikną wen włókna materiału

  • nadruk sublimacją na tym samym elemencie odzieży w innym miejscu (np. na plecach, rękawku) wymaga osobnej wyceny – prosimy o w tym celu o kontakt,
  • pełna sublimacja w pełnej gamie kolorów  jest możliwa tylko na białym materiale. Na innych kolorach materiału poliestrowego można sublimować w kolorze czarnym, nadruk w innych kolorach jest zależny od koloru materiału.