Subliflock

W dzisiejszych czasach Jest mnóstwo różnych technik nadruku, które można dopasować do konkretnego projektu, ciągle jednak największą trudność sprawia wielokolorowy nadruk na bawełnie. Jeśli potrzebujesz tylko jednej lub kilku sztuk, to sitodruk okaże się techniką zbyt drogą, natomiast termotransfer uniemożliwi wykonanie nadruków z przejściami tonalnymi (tzw. gradientami) i o zbyt skomplikowanej strukturze, złożonej z wielu małych elementów.

Idealnym rozwiązaniem wydawałaby się sublimacja, ta niestety działa jedynie na tworzywa sztuczne, a nie każdy lubi nosić koszulki z domieszką poliestru, mimo że dzisiejsze wyroby tego typu są już naprawdę podobne w dotyku do bawełny i często równie przyjemne w noszeniu.

Jest oczywiście DTG czyli bezpośredni druk komputerowy. Można drukować od jednej sztuki, na bawełnie i w pełnym kolorze, natomiast istnieje jeszcze technika, która zapewni jeszcze większą trwałość i jeszcze lepsze odwzorowanie kolorów niż druk komputerowy.  To subli-flock!

A wady tej metody nadruku? Przede wszystkim nadruk jest wyczuwalny, ponieważ naniesiony jest na folii subli-flock, która niestety jest nieco grubsza niż tradycyjny flex. Dodatkowo nie ma możliwości nadruku małych i skomplikowanych kształtów.