Przewodnik po koszulach

Tworzymy rzeczy ładne, bo ładne jest lepsze.

Przewodnik po koszulach- właściwy wybór

Kołnierzyk:

Kołnierzyk kent

Kształt kołnierzyka na niemalże każdą okazję. Można go nosić zarówno z krawatem lub bez, pozwala na wiązanie krawata w dowolnej formie. Również nadaje się do założenia muszki.

Kołnierzyk shark

Kołnierzyk shark zawdzięcza swoja nazwę kształtowi przypominajacemu otwartą paszczę rekina. Obie końcówki kołnierzyka są od siebie bardziej oddalone niż na przykład w kołnierzyku kent. Dlatego też kołnierzyk shark sprawdzi się do szerokich węzłów krawatowych i marynarek z głębokim wycięciem.

Kołnierzyk button-down

Kołnierzyk button-down jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy nie lubią lub nie muszą nosić krawata. Małe guziki mocują końcówkę kołnierzyka na koszuli i zapewniają, że nic się nie przesuwa. W wariancie under-button-down guziki są zamocowane w niewidoczny sposób pod kołnierzykiem.

Kołnierzyk stojący

Kołnierzyk stojący, znany również jako kołnierzyk mandaryński, to kołnierzyk bez skrzydełek. Do koszuli z kołnierzykiem stojącym nie nosi się ani muszki ani krawata. Usztywniacze kołnierzyka Małe wzocnienia, które są zintegrowane z kołnierzykiem, aby utrzymać kołnierzyk w odpowiednim kształcie. Istnieją usztywnienia kołnierzyka wszyte na stałe, które można ozdobić haftem. Ważne, aby sprawdzić rodzaj materiału danego usztywnienia.

Materiał:

Popelina lekka tkanina o wszechstronnym zastosowaniu; uważana jest za szczególnie odporną ze względu na dużą gęstość.

Tkanina oxford miękka i jednocześnie mocna, o mocno ustrukturyzowanym wyglądzie.

Tkanina bawełniana o splocie płóciennym sprawia, że koszule są odporne na intensywne użytkowanie, a jednocześnie miękkie. Swój szczególny kolor uzyskuje z połączenia kolorowych i białych nici w osnowie i wątku.

Batyst cienka, lekka tkanina o mocnym płóciennym splocie. Dzięki specjalnej technice tkania ma subtelny dwukolorowy efekt i zachwyca szlachetnym wyglądem oraz przyjemną miękkością w dotyku.

Diagonal miękka i lejąca się tkanina o skośnym splocie, posiadająca przebiegającą diagonalnie strukturę. Koszule z białego diagonalu są najczęściej mniej przejrzyste niż koszule popelinowe. Są odpowiednie do noszenia bez marynek, żakietów.

Denim wytrzymała bawełniana tkanina używana nie tylko na dżinsy, lecz również na koszule i kurtki. W splocie osnowowym nitka osnowy jest barwiona na kolor indygo, podczas gdy nitka wątku pozostaje biała. Pozwala to uzyskać typowy niebieski odcień.

Fil-à-Fil popularny typ splotu koszul, który jest bardzo wytrzymały na intensywne użytkowanie dzięki ciasnemu splotowi płóciennemu. Poza tym ta „kolorowo tkana” tkanina, jak się ją nazywa, odznacza się delikatnym efektem cętek, który można wykorzystać w celu tworzenia ciekawych akcentów.

Flanela luźny, lekki materiał, przyjemnie miękki w dotyku, o odczuwalnym ciepłym komforcie no- szenia; jednocześnie bardzo odporny na intensywne użytkowanie. Flanela jest często używana do koszul sportowych, bardzo często w połączeniu z kratką (koszula drwala).