Niewielkie nakłady to idealne pole do wykorzystania termotransferu. Tą techniką można wykonywać nadruki od 1 sztuki! Napisy, logo, nieskomplikowane grafiki nadają się świetnie do tej metody nadruku.

Termotransfer to metoda nadruku polegająca na wgrzaniu na tkaninę specjalnej folii flex lub flock z odpowiednio przygotowanym projektem wyciętym na ploterze tnącym. Właściwa jakość folii , duży nacisk, wysoka temperatura  i odpowiednio długi czas wgrzewania gwarantują bardzo wysoką odporność na pranie.

Czym różni się flex od flocka?

Flex to folia o gładkiej powierzchni. Flock to grubsza folia, która ma strukturę przypominającą „meszek”. Istnieją różni producenci i różne rodzaje folii przeznaczone do termotransferu.  Zastosowanie folii uniemożliwia wykonanie przejść tonalnych między kolorami (gradientów). W większości drukowanych projektów nie ma przejść tonalnych, więc nie jest to znaczące ograniczenie.

Nakłady jednostkowe

Jedną z największych zalet termotransferu jest możliwość wykonania nadruku nawet od 1 sztuki, ponieważ nie ma kosztów przygotowania. Plik wektorowy z projektem jest przesyłany do plotera tnącego, gdzie folia zostaje wycięta z wzoru.

Termotransferem wykonuje się nadruki na bluzach, odzieży roboczej, odzieży sportowej i generalnie na większości tkanin, zarówno naturalnych jak i syntetycznych, dzięki różnym rodzajom stosowanych folii.

Do wykonania nadruku potrzebny będzie plik zapisany wektorowo (ai, eps, pdf, plt) zawierający obraz nadruku. Napisy, nazwiska, numery zawodników, robimy także na podstawie dostarczonego opisu. Wykonanie nadruku z pliku .jpg lub innej bitmapy wymaga przekształcenia go na postać wektorową – jest to usługa płatna dodatkowo.

FLEX
Nadruki jednokolorowe (ceny netto)
15×15 cm20×20 cm30x30cm35x35cm
1szt14,5 zł18 zł28 zł34,5 zł
2-5 szt12,5 zł16 zł26 zł32,5 zł
6-24szt10,5 zł14 zł24 zł30,5 zł
powyżej 25sztcena do ustalenia indywidualnie

Dodatkowy kolor: +50% za każdy dodatkowy kolor w nadruku.