Email sent!
There has been an error, please check the information you entered and try again.

FAQ-najczęściej zadawane pytania

Czy mogę zwrócić zamówiony towar?

Możesz zwrócić zamówiony towar tylko w sytuacji kiedy nie został na nim naniesiony nadruk i towar jest nieużywany. W przypadku kiedy wykonaliśmy na Twoją prośbę nadruki to takich materiałów nie możemy przyjąć z powrotem z oczywistych przyczyn.

Czy istnieje możliwość wysyłki zagranicznej?

Tak, realizujemy zamówienia na terenie całej Unii Europejskiej. Podczas składania zamówienia wskaż gdzie chcesz, abyśmy dostarczyli przesyłkę po wykonaniu zlecenia.

Jaką techniką wykonywane są nadruki na odzieży?

Wszystko zależy od projektu oraz materiału. Kilka słów o metodach nadruku na odzieży znajdziesz w http://www.bizartplus/aktualności/blog

Czym różnią się nadruki na odzieży od haftów?

Nadruki na odzieży to farba, tusz lub specjalistyczna folia przytwierdzona do materiału za pomocą kleju. Haft to zdobienie wykonane nićmi przez urządzenie zwane hafciarką.

Na jakie materiały możecie nanieść nadruk?

Jesteśmy w stanie nanieść nadruk na wiele rodzajów materiałów. W przypadku odzieży są to: począwszy od koszulek typu t-shirt poprzez polo, bluzy, kurtki, odzież sportową, poduszki, torby sportowe, i wiele innych.

Oferujemy również produkty ceramiczne z nadrukiem oraz upominki z nadrukiem.

Mam swoje koszulki – czy możecie nadrukować na nich?

Na 99% będziemy mogli to zrobić.

Której metody nadruku użyć w moim projekcie?

Jeśli interesuje Cię to jaką metodą wykonamy nadruki w Twoim zleceniu, prześlij nam projekt a o wszystkim Ci powiemy.

W jakiej technologii wykonywane są nadruki na odzieży?

Podstawowe informacje na ten temat zamieściliśmy w artykule opisującym metody nadruku na odzieży.

Jakiej jakości są produkty, które macie w swoim sklepie?

Chcąc oferować produkty wysokiej jakości zdecydowaliśmy się na współpracę z firmą Adler, ROLY oraz D’Sol.

Jak powinno się prać odzież, aby nie zniszczyć nadruku?

Aby utrzymać dobrą jakość nadruków na długi czas sugerujemy prać odzież w temperaturze 30 stopni, wirować maksymalnie z prędkością 800 obr./min., nie wykręcać i nie suszyć mechanicznie. Prasowanie nadruków powinno byc wykonywane na lewej stronie materiału lub poprzez płotno ochronne (przy prasowaniu nadruki nie powinny stykać się ze sobą ani z żelazkiem).

Jak trwałe są nadruki, które wykonujecie?

Wszystkie metody, które wykorzystujemy aplikując nadruk na odzieży lub kubkach są bardzo trwałe. W praktyce nadruki nie powinny ulec uszkodzeniu przez co najmniej 30-40 prań pod warunkiem przestrzegania zasad związanych z praniem (w przypadku odzieży) i zmywaniem (w przypadku kubków).

Kiedy powinno się dokonać płatności?

Klient, który zamawia u nas po raz pierwszy pierwszy powinien uregulować fakturę proforma przed rozpoczęciem zlecenia. Naszym stałym klientom wystawiamy faktury z 7 lub 14-dniowym terminem płatności.

Od czego zależy cena nadruku?

Na cenę wpływ ma kilka czynników, które zależą od metody nadruku, a co się z tym wiąże również projektu graficznego oraz nadkładu. Przykładowo w przypadku nadruku folią flex lub sitodrukiem na cenę wpływ ma ilość kolorów, co z kolei nie ma znaczenia w przypadku sublimacji. Ale za to przy sublimacji i nadrukach folią flex opłacalne jest drukowanie już od jednej sztuki, co z kolei nie ma żadnego uzasadnienia przy sitodruku, gdzie dochodzą koszty związane z przygotowaniem do druku, a opłacalność zaczyna się dopiero od ok. 20-30 sztuk.

W jaki sposób opłacić zamówienie?

Otrzymasz od nas fakturę na podstawie której możesz wykonać przelew.

Ile trwa realizacja zamówienia?

Wszystko zależy od poziomu trudności zlecenia, specyfiki (metoda nadruku) oraz nakładu. Standardowo jest to od 3 do 5 dni roboczych, z wyjątkiem sitodruku – tutaj należy liczyć się z czasem ok. 2 tygodni, bo w tym przypadku proces jest bardziej złożony.

Jak przebiega wykonanie zlecenia?

Po otrzymaniu od Ciebie maila z wszystkimi potrzebnymi informacjami przystępujemy do wyceny. Taką wycenę otrzymasz na maila i po jej akceptacji Twoje zlecenie trafia do Działu Realizacji. Jeśli jest to nasza pierwsza współpraca w zakresie nadruków, to w międzyczasie poprosimy Cię o opłacenie faktury pro-forma. Jeśli chodzi o sam nadruk to wykonamy go metodą, która najbardziej będzie odpowiadać w tym konkretnym przypadku. Po wykonanym zleceniu poinformujemy Cię o możliwości odbioru materiałów lub wyślemy je do Ciebie.

Czy mogę zmienić lub anulować swoje zamówienie?

Zależy to od tego, w którym momencie będzie Twoje zlecenie. Jeśli jeszcze go nie rozpoczęliśmy to oczywiście nie będzie problemu z wprowadzeniem zmian lub jego anulacją. Jeśli jednak pewne kroki już zostały poczynione lub zlecenie jest sfinalizowane, to wtedy wprowadzenie zmian może okazać się utrudnione lub niemożliwe.

Chcę abyście wykonali nadruk flexem lub sitodrukiem, ale nie mam wersji wektorowej pliku z grafiką. Co zrobić?

Jeśli dysponujesz tylko plikiem rastrowym (np. JPG, TIFF) możemy pomóc przekształcić go do postaci wektorowej. W przypadku nieskomplikowanych graficznie obrazów/logotypów zrobimy to bezpłatnie w cenie zlecenia. W sytuacji gdyby grafika była bardziej skomplikowana i wymagała dłuższego nakładu pracy, zaproponujemy Ci jakieś rozwiązanie.

W jakim formacie dostarczyć pliki do realizacji zamówienia?

W przypadku nadruku folią flex oraz sitodruku projekt powinien być przesłany do nas w postaci wektorowej (CDR, EPS, PDF). Jeśli nadruk będzie naniesiony sublimacją lub poprzez folię subli-flex to projekt może być również w postaci rastrowej (np. JPG, TIFF) przy czym najlepiej przy rozdzielczości co najmniej 300dpi.

W jaki sposób mogę dostarczyć Wam produkty, na których chciałbym nanieść nadruki?

Produkty na których miałyby zostać naniesione nadruki należy dostarczyć do siedziby naszej firmy. Jeśli jesteś z Krakowa lub okolic możesz dostarczyć je do nas osobiście. Druga możliwość to wysyłka pocztą bądź kurierem. My po wykonaniu nadruków dajemy również możliwość odbioru osobistego lub wysyłamy kurierem.

Jak złożyć zamówienie?

Aby złożyć zamówienie należy przesłać do nas maila na adres biuro@bizartplus.pl zawierającego dane dotyczące produktów (jeśli są zamawiane) – kod produktu, nazwa, kolor, rozmiar, ilość oraz przesłać pliki graficzne dotyczące samego nadruku. Na tej podstawie prześlemy zwrotnie informację nt. wyceny.

Nie ma tu odpowiedzi na pytanie, które mnie interesuje. Gdzie mogę uzyskać odpowiedź?

Skontaktuj się z nami mailem bądź telefonicznie. Chętnie udzielimy odpowiedzi.